הוראות שתילה בעציצים

Flower pots

העברת צמח מעציץ קטן לעציץ גדול יותר, נתפסת כפעולה שאינה דורשת ידע רב. אכן זוהי פעולה פשוטה, אך ישנם מספר גורמים שחשוב להקפיד עליהם על מנת שהצמח יתפתח באופן מיטבי לפני השתילה כדאי לבדוק את הדברים הבאים:

ניקוז: יש לבדוק כי בעציץ בו יישתל הצמח קיימים חורי ניקוז בחלקו התחתון. אם המיכל גדול רצוי שיהיה יותר מחור ניקוז אחד. במיכלים עמוקים במיוחד, כדאי להניח שכבת טוף על מנת לשפר את ניקוז המים וכדי ששורשי הצמח לא יסתמו את החורים.

תערובת שתילה: יש להשתמש רק בתערובת שתילה מוכנה לעציצים. תערובת שתילה כזו מכילה לרוב קומפוסט, כבול/סיבי קוקוס, כדוריות דשן בשחרור איטי, חומר אוורירי (ספוג או קלקר) וטוף. מרכיבים אלה מספקים לשורש מצע אוורירי ודשן. אדמת גן רגילה או חומרים אחרים שאינם תורמים להתפתחות הצמח יש להוציא מהעציץ כדי לא לפגום בהתפתחות התקינה של הצמח

בעת השתילה כדאי להקפיד על הדברים הבאים:

גוש בית השורשים: יש להוציא את הצמח ממיכלו הישן למיכלו החדש כגוש אדמה שלם ולהקפיד שהאדמה לא תתפורר, ולא יישאר שורש חשוף. בית שורשים שלא הועבר כגוש אחד, עלול להתפתל ולפגוע בהמשך בהתפתחות תקינה של הצמח.

גובה פני האדמה: בעת השתילה יש להקפיד שפני האדמה של העציץ הקודם , ישמר באותו גובה גם בשתילה החדשה. שתילת העציץ בעומק גדול מזה יכולה לגרום לריקבון של צוואר השורש.

לאחר השתילה: בתום השתילה יש לבחור מקום המתאים להיות מושבו החדש של הצמח

התאמה זו כוללת תנאי סביבה נוחים לשתיל: עוצמת קרינה וטמפרטורת סביבה. נוסף למקום, יש להקפיד על מינון השקיה המתאים לשתיל זה, ולדשנו בתדירות המתאימה לסוג הדשן הנבחר ולמין הצמח.

יש לזכור שהמיכל מספק לצמח את כל צרכיו, ואין לו מקורות מזון אחרים לכן עלינו לדאוג לו באופן סדיר.

בהצלחה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest