עיצוב גינות פרטיות

 

מה כדאי לדעת לפני שמתכננים גינה פרטית?

גינה פרטית היא מרחב נוח ונהדר, שיכול להיות גן עדן קטן עבור תושבי הבית ואורחיו. היא יכולה לשמש כמקום נהדר למשחק, לישיבה, למנוחה, לאירועים ולכל מטרה אחרת, ולהוות מקור שלווה ושקט. עם זאת, יש חשיבות אדירה לתכנון מיטבי של הגינה, במטרה להוציא ממנה את המקסימום. לכל גינה יש פוטנציאל, אך פעמים רבות, מה שעושה את ההבדל בין גינה מוצלחת לבין אחת שאינה מנוצלת בצורה טובה, הוא התכנון המקדים. לכן, אם גם אתם לקראת תהליך עיצוב גינה, הנה כל מה שצריך לדעת על תכנון גינות פרטיות.  

למה חשוב לתכנן לפני שמעצבים גינה פרטית

מעבר ליתרון הגדול בביצוע עבודה אשר מתוכננת לפרטי פרטים מראש, במקרה זה יש חשיבות גדולה במיוחד לתכנון מקדים. עיצוב גינות פרטיות דורש מספר הכנות ותשתיות, אשר יישארו איתכם לטווח ארוך, ולכן עליכם להחליט איפה וכיצד להניח אותן. דוגמה בולטת לכך היא תשתית השקיה. בתכנון הגינה, חשוב לוודא כי תשתית ההשקייה שתונח תגיע אל כל הצמחים העתידיים, כדי לאפשר השקיה נוחה וקלה. בנוסף, סלילת השבילים בגינה הינה החלטה ארוכת טווח, אשר שינויה דורש השקעה כלכלית משמעותית. לכן, תכנון מקדים עשוי לחסוך לכם הוצאות עתידיות משמעותיות.  

כיצד מומלץ לעצב גינה פרטית

בתהליך עיצוב גינה פרטית, יש אינספור פרטים שאליהם יש לשים לב, במטרה ליצור את הגינה המושלמת. למשל, כדאי להשקיע מחשבה רבה בעניין סוגי העצים ומיקומם. חשבו האם תרצו עצי פרי רבים, עצי נוי, וכמובן אילו סוגים ספציפיים. בבחירת העצים, עליכם להתחשב בכלל תנאי השטח, במטרה לוודא כי הם יגדלו בצורה מיטבית, ולא ידרשו מכם השקעה גדולה לחינם. למשל, ישנם עצים אשר דורשים שטח גדול ולא יגיעו למלוא הפוטנציאל שלהם אם יגדלו בתנאי צפיפות בנוסף, באופן טבעי, עיצוב גינות בית פרטי דורש מחשבה על מטרת הגינה. אם תרצו שהגינה תשמש כרחבה למשחקי ספורט כמו כדורגל, למשל, חשוב למקם את הצמחים שתשתלו במקום שיהיה מוגן ככל האפשר מפגיעות כדור. כמו כן, אם תרצו פינת ישיבה גדולה ומוצלת, הקפידו לבחור עצים אשר יספקו לכם את הצל המירבי, אך גודלם או מערכת השורשים שלהם לא יפגע בהנאה מהישיבה תחתם.  

מדוע חשוב להתאים את עיצוב הגינה למראה הבית

באופן טבעי, יש חשיבות עצומה להתאמת עיצוב הגינה הפרטית אל מראה הבית. לכן, בבחירת הצמחים, העצים והשבילים, נסו לדמיין איך כלל הצבעים משתלבים ביחד עם מראהו החיצוני של ביתכם. הגינה תישאר איתכם לטווח הארוך, וכל שינוי שתבצעו בה עם השנים עלול לדרוש משאבים רבים, בזמן כמו גם בכסף, ובהחלט חבל להשקיע בשתילת עץ שתרצו לעקור לאחר זמן קצר.  

מה כולל שירות לעיצוב ותכנון גינות פרטיות

שירות עיצוב ותכנון גינות פרטיות כולל את עיצוב הגינה, עד לפרט הקטן ביותר, לפי רצונות הלקוח. המתכנן יישב עם בעלי הגינה, יוודא בדיוק מה הם רוצים לכלול בגינתם, ולאחר מכן יבנה תוכנית עבודה. את תוכנית העיצוב שלו הוא יוכל להראות ללקוחות דרך הדמיה ממוחשבת של הגינה, אשר תמחיש להם באופן ברור כיצד הגינה צפויה להיראות. כמו כן, מתכנן הגינה יעבוד באופן צמוד עם אנשי המקצוע אשר יעבדו על הגינה בפועל, ויוודא כי הכל מתבצע כראוי. מעצב גינות מקצועי ומנוסה יכול לעשות הבדל גדול במיוחד במראה הגינה. הוא יידע לנצל את השטח בצורה הטובה ביותר, לבחור את העצים והצמחים אשר יהיו הכי מתאימים לצרכים שלכם ולמראה הבית, ולהכניס את כלל האלמנטים השונים שתרצו בגינה. במקרים רבים, הניסיון לתכנן גינה באופן עצמאי מוביל לגינה מאכזבת ולא שימושית, אשר אינה ממצה את הפוטנציאל שלה. מקרים אלה בהחלט מצערים, מכיוון שברובם, בעלי הבית לא ירצו להשקיע שוב ולבנות את הגינה מחדש, ובכך הם מוצאים את עצמם "תקועים" עם גינה שאינה שימושית עבורם. לכן, בחירה בשירותי עיצוב גינות פרטיות תהיה נוחה ומשתלמת במיוחד. מתכנן הגינה ידאג כי התוצר הסופי יענה על כלל הרצונות והצרכים שלכם בצורה מושלמת, ידרוש שינויים מינימליים עם השנים ויתאים לכם לטווח הארוך. בנוסף, הוא יחסוך לכם זמן וכאבי ראש רבים. הוא ייקח מכם את הנטל של תכנון הגינה, כמובן, אך גם את העבודה הרציפה אל מול הקבלנים והעובדים בשטח. בכך, הוא יפנה אתכם להתעסק בכל השינויים והאתגרים האחרים בתכנון הבית והמעבר. כמו כן, אין כל ספק כי גינה אשר מתוכננת בצורה טובה תעלה את ערך הבית באופן משמעותי. לכן, בחירה בשכירת שירותי עיצוב גינות פרטיות עשויה בהחלט להשתלם עבורכם בטווח הארוך, ולהחזיר את ההשקעה תוך זמן קצר. אצלנו במושיקו גינון, תקבלו שירותי עיצוב גינה ברמה הגבוהה ביותר. אז אם גם אתם מעוניינים באיש מקצוע שיקל עליכם וייצור את הגינה האידאלית עבורכם, בתהליך מקצועי, נעים ונוח, מושיקו אריה הינו האיש הנכון בשבילכם. לפרטים נוספים, חייגו 052-247-5492  

שירותים נוספים

מעצב גינות

  כל בעל גינה יודע כי גינה היא הרבה יותר מסתם חלל, עיצוב ותכנון הגינה

עיצוב גינות יוקרה

  מה חשוב לדעת לפני שמקימים גינות יוקרה ללא ספק, הגינה היא אחד המקומות החשובים