תכנון מערכת השקיה לגינה

 

מה כדאי לדעת על תכנון מערכת השקיה לגינה

הגינה הינה אחד החלקים החשובים ביותר בבית, ועבור רבים, אפילו החלק החשוב ביותר. עם תכנון נכון, היא עשויה להפוך למקום הכי אטרקטיבי בבית, לכל פעילות שלא תהיה: אירוח, משחקים, קריאה, עבודה ועוד המון פעילויות שונות. באופן טבעי, חלק בלתי נפרד מגינה מוצלחת, הינו מערכת ההשקיה של הגינה, אשר דואגת לשמור עליה מטופחת, ירוקה ומלאת חיים. אז אם גם אתם בתהליך תכנון גינה, ותוהים לגבי מערכת ההשקיה של הגינה העתידית שלכם, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם.

 

כיצד מתאימים מערכת השקיה לגינה

תכנון מערכת השקיה לגינה אינו עניין של מה בכך, ויש חשיבות גדולה ביותר לבחירת מערכת ההשקיה המתאימה ביותר לגינה שלכם. לרוב, בחירתה תהיה תלויה באופי הצמחייה, ובצרכי ההשקיה השונים של הצמחים בגינה. גינה עם צמחים בעלי צרכים שונים ומגוונים, תדרוש מחשב השקיה איכותי במיוחד, אשר ידע לענות על הצורך המדויק של כל צמח.

עם זאת, אפשר להתייחס לעניין זה גם באופן הפוך: בחירת מערכת השקיה איכותית, תאפשר לכם לשתול בגינה צמחים שונים, עם צרכי השקיה שונים, במרחקים שונים. כך, מערכת השקיה ברמה גבוהה אשר נבחרה מראש, תאפשר לכם לגוון את הנוף ואת הצבעים שבגינתכם, גם מראש וגם עם השנים, כשתרצו לערוך שינויים.

 

כיצד גודל הגינה משפיע על תכנון ההשקיה

גודל הגינה, כמות האור כמו גם מגוון הצמחים בה, הם הפקטורים המשמעותיים ביותר בתכנון המערכת. אלה יקבעו את מספר הברזים שאליהם צריך לפצל את המערכת. לרוב, נהוג להפריד בין הברזים לפי קטגוריות מסוימות: ברז ספציפי אחד לדשא, אחד לעצים, לפרחים וכן הלאה. לכל אחד מסוגי צמחייה אלה צרכים ודרישות שונות, ולכן הפרדת ברזים נרחבת הינה הכרחית במקרה של גינה גדולה אשר מורכבת מסוגים שונים של צמחים.

עם זאת, לא תמיד תידרשו להגדיר ברז אחד לכל סוג צמחייה. תכנון השקיה מקצועי, אשר התבצע מראש, יכול לאחד את כלל סוגי הצמחים בעלי הצרכים הדומים ביותר, ובכך לחסוך מים והשקעה משמעותית בברזים.בנוסף, באופן טבעי, גודל הגינה ומגוון הברזים בה, הם הגורמים המשמעותיים ביותר בקביעת מחיר התקנת המערכת.

 

מהם ההבדלים בין הסוגים השונים של המערכות

מערכת ההשקיה הפופולרית והמומלצת ביותר, הינה מערכת השקיה אוטומטית. מערכת זו עובדת לפי מחשב, אליו הוזנו נתונים מדויקים על צרכי ההשקיה השונים של הצמחים: כמות המים המדויקת לכל ברז, זמני ההשקיה ועוד. מערכת ממוחשבת הינה מערכת בסיסית שעליה ניתן להוסיף גם מדשנת שתיתן באופן קבוע דישון לצמחים ובכך הגינה תראה ירוקה וחיונית כל השנה. כדי לשמור על המערכת הממוחשבת מפני פגעי הטבע ניתן להכניס להכניסה לארון מיוחד שיתרום גם למראה אסטטי יותר של מערכת ההשקיה.

לעומתה, ישנן גם מערכות השקיה ידניות, אשר כשמן כן הן, דורשות את תפעול תושבי הבית באופן קבוע, מספר פעמים בשבוע, ודורשות מבני הבית גם לסגור אותן בזמן כמובן. כיום, ההמלצה הרווחת הינה להשקיע במערכת השקיה אוטומטית איכותית. מערכת השקיה ידנית דורשת התעסקות ואחריות רבה, ומאלצת את בעלי הגינה להקדיש זמן רב לדאגה לצרכים של כל צמח.

לעומת זאת, מערכת השקיה אוטומטית ברמה גבוהה תדאג לספק לכל צמח את כמות המים המדויקת, ובכך תחסוך זמן, מים והתעסקות. היא תבטיח כי הגינה תשרוד כל תקופה, ולא תהיה תלויה בזמינות מלאה של תושבי הבית.

 

מדוע מומלץ להיעזר באיש מקצוע לתכנון מערכת השקיה בגינה

מערכת השקיה אוטומטית הינה פתרון נהדר, אך יש חשיבות עצומה להתקנתה באופן מקצועי ומדויק. תכנונה מורכב ממספר חלקים: הגדרת מספר הברזים ומחשב ההשקיה, חיבור הברזים למתזים ולטפטפות, ובחירת מיקומם. כך, זהו תהליך שיש להשקיע בו וללמוד במשך זמן רב, במטרה לדאוג לגינה איכותית ביותר. בהקשר זה, תכנון מערכת ההשקיה על ידי איש מקצוע יכול לחסוך לכם המון. איש המקצוע ייקח אחריות מלאה על הגינה, וידאג כי מערכת ההשקיה תתאים באופן מושלם לכל הצמחים שתמיד רציתם לשתול בה.

אמנם העלות שכירת איש מקצוע לתכנון מערכת ההשקיה אינה מבוטלת, אך היא ללא ספק משתלמת בטווח הארוך, ממגוון סיבות. ראשית, איש המקצוע יאפשר לכם להתפנות לעיסוקכם ויחסוך לכם זמן יקר, אשר יוקדש ללמידת נושא הגינון לעומק לטובת תכנון גינה אחת בלבד. בנוסף, הוא יתאים לגינתכם את מערכת ההשקיה האידאלית, אשר תדרוש תיקונים ושינויים מינימליים ותחזיק לשנים רבות.

מערכת השקיה זו תדאג לכל הצמחים בצורה הטובה ביותר, ולכן תחסוך לכם את החלפתם באופן קבוע בשל תמותה, בנוסף לחיסכון גדול במים בזכות השקיה מאוזנת ונכונה. אך בעיקר, השקיה בתכנון מערכת השקיה ברמה גבוהה תדאג לגינה שלכם, ותהפוך אותה למקום שקל להתגאות בו.

אין כל ספק כי מערכת השקיה איכותית הינה המפתח לגינה נהדרת, אשר תשרת את כל הצרכים שלכם, תהפוך למקום נהדר לאירוח, וגם תעלה את ערך הבית באופן משמעותי. כי מי לא אוהב גינה אטרקטיבית? כך, שכירת איש מקצוע לטובת תכנון מערכת ההשקיה, תשתלם לכם בהחלט בטווח הארוך.

מעוניינים בתכנון מערכת השקיה ברמה הגבוהה ביותר? הגעתם למקום הנכון. מושיקו אריה מציע שירות מקצועי ואיכותי במיוחד בתחום. לפרטים נוספים, חייגו 052-2475492

 

 

 

 

 

 

 

שירותים נוספים

מעצב גינות

  כל בעל גינה יודע כי גינה היא הרבה יותר מסתם חלל, עיצוב ותכנון הגינה

עיצוב גינות יוקרה

  מה חשוב לדעת לפני שמקימים גינות יוקרה ללא ספק, הגינה היא אחד המקומות החשובים