גינות גג

 

בשנים האחרונות אנו רואים את עולם עיצוב הפנים מקבל תאוצה חדה, כחלק מעלייה חדה ומודרנית בעולם עיצוב הפנים אנו רואים ביקוש גובר והולך לעיצוב גינות בצורה ייחודית ובהתאמה אישית. יחד עם זאת, לא כולם גרים היום בדירת גן בה הם יכולים לעשות כאוות נפשם, יש לא מעט אנשים הגרים בבניין ויחד עם זאת עדיין רוצים גינה פונקציונאלית, יפה ונעימה לשבת בה.

ניתן לראות יותר ויותר ישראלים מצטרפים אל הטרנד הבולט בשאר מדינות אירופה ומנצלים את שטח הגג שלהם לשם יצירת גינת גג ייעודית אשר תהווה מקום מפלט מן היום יום, מקום ישיבה ואף מקום לגידול ירקות, פירות, פרחים ועצים שונים.

מה הייחוד של גינות גג

אנו מאמינים כי הייחוד של גינות גג מדבר בעד עצמו, תמונה אחת שאנו מצלמים בראש שווה הרבה יותר מאלף מילים. כאשר אנחנו מדברים על הייחוד של גינות גג אנו רואים מספר יתרונות אשר הופכים אותם לבחירה הטבעית והנכונה של אלפי בתים בישראל:

  • מקום להתבטא – גינת גג יכולה להיות מקום של אנשים רבים המבטאים עצמם בטיפול בצמחים שונים הכוללים פירות, ירקות ותבלינים אשר נעשו ביזע, דמעות ובעבודה קשה. זה המקום שלכם להתבטא ולהוציא מעצמכם את הגנן הקטן שבכם.
  • מקום לנוח מכל תלאות היום – מי שגר בדירת גן יכול להרשות לעצמו לצאת לגינה לנשום קצת אוויר, יחד עם זאת מי שגר בבניין יעדיף להישאר בבית ולא לשבת על ספסל אקראי בשכונה. גינת גג עוזרת לנו למצוא מקום יפה ושליו בו אנו יכולים לנוח מכל תלאות היום, לשתות כוס קפה, לקרוא ספר ולמצוא זמן לעצמנו בסביבה ירוקה.
  • יתרון סביבתי – כאשר אנחנו מדברים על גינות גג אנו רואים יתרונות סביבתיים רבים מאחר ואלו מסייעים בצורה משמעותית בכל הקשור לניקוי זיהום אוויר.
  • מייק אובר לגג – אפשר להגיד כי הגג הוא החלל המוזנח או שאינו מנוצל כמעט בכל בניין, אנו מוצאים את עצמנו עולים לעיתים נדירות ואם אנחנו כבר עולים זה כדי לבדוק מה קורה עם הדוד שמש. גינת גג יכולה לקחת את הבניין שלכם ולשדרג אותו בכמה רמות תוך כדי מתן ערך סביבתי וחברתי לדיירי הבניין. כמו כן, בניין מושקע הוא בניין בו ערך הנכס עולה כך שאתם מרוויחים פעמיים.
  • לא חייב גג, אפשר גם במרפסת – לעיתים בהעדר הסכמה של כלל הדיירים ואו העדר נגישות לגג אנו נרצה משהו יותר אינטימי עבורנו. פתרון איכותי עבורנו הוא יצירת גינת מרפסת ייעודית אשר גם היא לא נופלת בכלל מן גינת הגג ומספקת לנו פרטיות מלאה.

מה כדאי לדעת על עיצוב גגות פנטהאוז

הטרנד הבולט ביותר בשנים האחרונות בעיקר בקרב בעלי פנטהאוזים הוא עיצוב גינה ייחודית בהתאמה אישית תוך כדי התכתבות מלאה עם שאר חלל הבית. עד לפני כמה שנים אנשים היו רואים את הפנטהאוז כחלק מן הדירה ולא היו נותנים לו יותר מדי "משקל" היום, אנו רואים עלייה חדה במודעות בכל הקשור לעיצוב גינות פנטהאוז.

כאשר אנחנו מדברים על עיצוב גינה זו אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש מאחר ומדובר בגינה קטנה יותר מן הגינות האורבניות אותם אנו מכירים לכן יש חשיבות לתכנון נכון ודיוק מקסימלי. בהנחה וגינת הפנטהאוז שלכם משותפת אנו ממליצים לכם לבדוק מבעוד מועד עם שאר הדיירים האם הם מאשרים שתקימו גינה.

עיצוב גגות פנטהאוז הם בגדר מלאכת מחשבת של ממש – אנו מציעים לכם לא לעשות זאת לבד ולהיעזר בבעל מקצוע כך תוכלו למקסם את החלל בצורה נכונה ולהתאים אותו אל ה"אני מאמין" שלכם.

איזה סוג של צמחייה מתאימה לגינה על הגג

כאשר אנחנו מדברים על סוגי צמחייה המתאימים לגג אנו נרצה להתאים אותה לסוג המרפסת – ונקח בחשבון במערכת השיקולים שלנו כמה אור ושמש יש במרפסת, לאיזה מפנה היא פונה, האם ישנו נוף שנרצה לצפות בו או לחילופין מרפסת שכנה שנרצה ליצור הסתרה ממנה ועוד.. כמו כן אנו נרצה להתאים אותה בהתאמה אישית אל דיירי הבית, יכולת ההשקעה והגינון היומית שלהם והצרכים שלהם.

בין הצמחייה המובילה ניתן לראות: סוקולנטיים, שיחים, צמחי תבלינים, צמחי מרפא, עצי פרי, צמחייה עונתית ורב שנתית, עצי נוי, סחלבים, ירקות, דשא ייעודי, צמחים מטפסים, שיחים ועוד. למעשה אם יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי גינה על הגג כמעט מגבילה אותנו באפשרות, אך יחד עם זאת יש לבצע התאמה נכונה לחלל.

למה חשוב להיעזר באיש מקצוע לעיצוב גינת גג

מלאכת תכנון ועיצוב גינת גג היא בגדר מלאכת מחשבת של ממש ונלקחים בחשבון אלמנטים רבים נוספים שלכאורה אינם קשורים רק בצמחים, יש לקחת בחשבון מה עומס המשקל שאנחנו יכולים להעמיס על הגג, מה סוג המצע שבו יגדלו הצמחים, באיזה כלים ומיכלים הצמחים ישתלו, האם יהיה חיפוי לרצפת הגג ומאיזה סוג וכ"ו.

כאשר אנחנו מעצבים את גינת הגג שלנו אנו רוצים מצד אחד לנצל את השטח בצורה המקסימאלית ביותר אך מצד שני לא רוצים שזה יהיה מלווה בהוצאות גבוהות מדי. כמו כן, העיצוב צריך להיות המשכו של הבית,תכנון נכון ואיכותי של גינת גג היא רק לבעל מקצוע.

גינות גג: מושיקו גינון הבחירה הטבעית עבורך

גינון ע"י מושיקו הופך להיות הבחירה הטבעית של כל מי שמעוניין ליצור גינת גג או מרפסת הן בגלל הניסיון, הידע והמקצועיות שלו והן היותו מגיע מתחום גידול הצמחים במשתלה

מזמינים אתכם להתקשר אלינו עוד היום!

 

 

 

 

 

 

 

 

שירותים נוספים

מעצב גינות

  כל בעל גינה יודע כי גינה היא הרבה יותר מסתם חלל, עיצוב ותכנון הגינה

עיצוב גינות יוקרה

  מה חשוב לדעת לפני שמקימים גינות יוקרה ללא ספק, הגינה היא אחד המקומות החשובים