עיצוב גינה במרפסת

 

כיצד מעצבים גינה במרפסת

ללא ספק, הקמת גינה במרפסת יכולה לשדרג את הבית והמרפסת באופן משמעותי, ולקחת את החוויה הכללית בבית כמה צעדים קדימה. גינה במרפסת יכולה לשפר את הנראות, התחושה וההוויה הכללית בחוץ, ולהפוך את חלל המרפסת לאהוב במיוחד, ומתאים עבור כל פעולה: קריאת ספר, עבודה, אירוח ועוד. אז אם גם אתם חושבים על עיצוב גינה במרפסת, הגעתם למקום הנכון. הנה כל מה שצריך לדעת על הקמת גינה במרפסת.

 

מה חשוב לדעת לפני שמקימים גינה במרפסת

ישנם מספר הבדלים שחשוב להכיר בין גינת קרקע לבין גינת מרפסת, אך קודם כל נתייחס לקווי הדמיון המרכזיים. ראשית, חשוב לדעת כי כל צמח אשר אפשר לשתול בגינה, ניתן לשתול גם בעציץ או כל מיכל אחר במרפסת, ולכן אין גבול לאפשרויות שלכם. בנוסף, מערכת ההשקיה תהיה זהה למערכת שמשתמשים בה בגינות קרקע.

ההבדלים שחשוב להכיר, קיימים בעיקר בשיטת ההשקייה. ברוב המקרים, העציצים שמתאימים למרפסת יספחו מים טוב יותר משתילים בגינה, ולכן ידרשו השקיה מועטה יותר בכל פעם. עם זאת, המים מתאדים מהר יותר במרפסת, ולכן כן תידרשו להשקיה תכופה יותר. עקב כך, כמות המים הנדרשת להשקיה כן דומה ברוב המקרים, אך אופי ההשקיה הינו אחר.

בנוסף, חשוב לציין כי הקמת גינה במרפסת דורשת התקנת מערכת ניקוז. באופן טבעי, ההשקיה עלולה לגרום לעודפי מים בעציצים, וללא מערכת ניקוז, המרפסת שלכם תוצף באופן יומיומי, כך שיש חשיבות רבה להתקנת מערכת ניקוז איכותית.

 

איך מתאימים עיצוב גינה למרפסת קטנה

חשוב מאוד להגיד, כי ניתן להקים גינה בכל מרפסת, ולכן גם אם המרפסת שלכם קטנה ביותר, עדיין תוכלו להקים בה גינה מכובדת ואסתטית. כמובן שגודל המרפסת משפיע מאוד על האפשרויות שלכם, אך אם תמיד חלמתם על גינה, תוכלו להקים אותה גם בשטח קטן. פשוט תידרשו לתכנן אותה ביצירתיות. בכל מקרה, מומלץ בהחלט להיעזר במומחה לעיצוב גינות לפני התהליך, ובמקרה של גינה קטנה, המלצה זו רלבנטית אפילו יותר, כדי להוציא את המקסימום האפשרי משטח המרפסת.

 

איזה סוג צמחייה מתאימה לגינה קטנה במרפסת

בבחירת סוגי צמחייה לגינה, חשוב מאוד להתייחס לגודל השורשים הנדרשים לכל סוג צמח. חשוב לדעת כי חייו של צמח בעציץ עלולים להיות קצרים יותר מחיי שתיל באדמה, מכיוון שהעציץ מוגבל במקום לגדילת שורשיו. לכן, יש משמעות גדולה להתאמת כל צמח לעציץ שמתאים לגודל שורשיו. במקרה של עיצוב גינה במרפסת קטנה, חשוב בהחלט להכיר את העניין הזה, ולוודא כי הצמחים שלכם מתאימים לעציצים, ולא גוזלים יותר מדי מקום מהמרפסת שלכם.

בכל אופן, חשוב בהחלט להכיר את ההתאמה של צמחים שונים לאיזורים שונים בארץ, הנוגעת להקמת גינה במרפסת בדיוק כמו לגינת קרקע. ישנם צמחים מסוימים אשר מתאימים להר, לחוף הים ולאיזורים מישוריים אחרים. לכן, לפני שאתם רוכשים את הצמחים לגינה, וודאו כי הם מתאימים לאיזור מגורכם.

 

דישון

חשוב ביותר להוסיף גם מערכת דישון למערכת ההשקיה, להבדיל מצמחים הגדלים בקרקע שאין חובה לדישון קבוע, צמחים במכלים מחויבים בדישון קבוע המהווה את מקור המזון לצמחים.

 

מה משפיע על המחיר

יש לא מעט פרמטרים אשר משפיעים על המחיר של הקמת גינה במרפסת, כאשר הגורם המרכזי הינו כמובן השטח. בנוסף, ישנם מספר עניינים אשר מייקרים את העניין בהשוואה לגינת קרקע. ראשית, הקמת מערכת ניקוז הינה חשובה ביותר ועולה לא מעט. בנוסף, העציצים (כלי הקיבול) עצמם והאדמה שבתוכם הינם הוצאות נוספות שלא קיימות בהקמת גינת קרקע וגם מערכת הדישון שהיא מחוייבת המציאות

 

למה חשוב להיעזר באיש מקצוע מומלץ שמתמחה בתחום

כשמקימים גינה, יש חשיבות אדירה לביצוע כלל התהליך באופן מדויק ונכון. זה מתחיל כמובן מהתכנון, אשר צריך להיות קפדני ומתאים לגינה מכל הבחינות. לצערנו, במקרים רבים בהם אנשים מתכננים גינה באופן עצמאי, ללא כל ניסיון בתחום, התוצר הסופי אינו מספיק טוב, ולכן השימוש בגינה פוחת, אך שינויה יקר מאוד, ולכן מרבית המשפחות לא יעשו בה שינויים גדולים.

לכן, חשוב במיוחד להיעזר באיש מקצוע לפני הקמת גינה. כשמדובר בהקמת גינה במרפסת, זה נכון אפילו יותר, מכיוון שקשה בהרבה לבצע בה שינויים, ובעקבות השטח הקטן יותר שלה, יש משמעות גדולה לניצול כל סנטימטר בצורה הטובה ביותר. שכירת איש מקצוע תבטיח כי המרפסת שלכם תנצל את מלוא הפוטנציאל שלה, ולא תדרוש ביצוע שינויים בגינה עם השנים.

העלות של שכירת איש מקצוע שמתמחה בתחום אינה מבוטלת, אך ברוב המקרים היא בהחלט מחזירה את ההשקעה בקלות. מעצב גינות מקצועי יחסוך לכם זמן ומשאבים רבים, בתכנון הגינה, כמו גם בהתנהלות מול הקבלן ואנשי המקצוע. הוא יוודא כי הגינה מתאימה באופן מושלם לכל הצרכים והרצונות שלכם, ויפנה אתכם להתעסק בעבודה ובחיי היומיום, ללא צורך בלקיחת חופשות לצורך תכנון וביצוע העבודות. בנוסף, תכנון הגינה על ידי איש מקצוע יבטיח כי היא תעלה את ערך הדירה באופן דרמטי.

כולם אוהבים גינת מרפסת שווה, ולכן ההחלטה לעצב אחת כזאת תהפוך את הבית לאטרקטיבי הרבה יותר לשוכרים ולקונים פוטנציאליים. בכך, העלות של שכירת מעצב גינות מקצועי תחזיר את עצמה בקלות רבה.

אז אם גם אתם מעוניינים במעצב גינות מנוסה ברמה הגבוהה ביותר, הגעתם למקום הנכון, כי מושיקו אריה הוא הבחירה הטובה ביותר עבורכם. לפרטים נוספים, חייגו 052-247-5492

 

 

 

 

שירותים נוספים

מעצב גינות

  כל בעל גינה יודע כי גינה היא הרבה יותר מסתם חלל, עיצוב ותכנון הגינה

עיצוב גינות יוקרה

  מה חשוב לדעת לפני שמקימים גינות יוקרה ללא ספק, הגינה היא אחד המקומות החשובים